Druhý podnik Honda Endurance patřil AMD Racingu

Druhý podnik Honda Endurance patřil AMD Racingu

Text: Dušan Bouzek – www.ceskeokruhy.cz

Ve druhém závodě letošního ročníku motokárového šampionátu Honda Endurance si dojela pro vítězství posádka stáje AMD Racing ve složení Aleš Dlouhý a Vojtěch Soumar.

Druhý podnik Honda Endurance patřil AMD Racingu

Vojtěch Soumar (22) ovládl jak hodnocení Dunlop Trophy v rámci Honda Sprint. tak společně s Alešem Dlouhým i vytrvalostní závod na tři hodiny Honda Endurance Foto: Josef Kališ

Svět motorsportu se pomalu, ale jistě začíná probouzet z koronavirového spánku zpět k životu. V sobotu se o tom mohli přesvědčit mimo jiné i čeští motokároví fanoušci. Na programu byl totiž druhý podnik šampionátu Honda Endurance. Po prosincovém klání ve Vysokém Mýtě tentokrát závodníci poměřili síly na dráze v Písku.

A byli to Aleš Dlouhý s Vojtěchem Soumarem ze stáje AMD Racing, kteří měli po skončení tříhodinového závodu nejvíce důvodů k úsměvu. Během cesty za triumfem se musela jejich motokára se startovním číslem 22 vypořádat mimo jiné i se závadou na volantové tyči, tento problém se ale podařilo vyřešit a Dlouhý se Soumarem tak nebyli nijak výrazně zpomaleni.

Stříbro si ze závodu odnesli Jan Filip a Petr Finstrle z týmu Moto Krnov. Ondřej Kočka s Alešem Burgerem z CRG Teamu Okkart se po startu z pole position museli spokojit se třetím místem.

Posádka se startovním číslem 1 ve složení Ondřej Kočka a Aleš Burger se musela po startu z pole position spokojit se třetím místem. Foto: Josef Kališ

Za zmínku stojí i druhá posádka stáje CRG Team Okkart – Jaroslav Sopuch a Petr Lávička. Ti dorazili do cíle na celkovém pátém místě. Ve třídě Gentlemen ale mohli slavit vítězství.

Nebyl to ale pouze tříhodinový vytrvalostní závod, co program píseckého podniku nabídl. Uskutečnily se zde totiž i sprintové závody kategorií Honda a Mini 60.

V prvním zmíněném případě byl opět jedním z výrazných protagonistů Vojtěch Soumar. Vytrvalostní klání mu sice přineslo vítězství, tentokrát z toho ale byla druhá příčka. Soumar totiž musel v superfinále po těsném souboji sklonit hlavu před Pavlem Müllerem z CRG Teamu Okkart, který nakonec vystoupil na nejvyšší stupeň. Zmíněnou dvojici doplnil na pódiu jezdec stáje Moto Krnov Petr Finstrle, jenž skončil třetí.

Celkovou klasifikaci sice Soumar ve sprintu neovládl, přesto ale i zde zaznamenal prvenství. Byl totiž nejúspěšnější v rámci hodnocení Dunlop Trophy.

Finále sprintu Mini 60 si po dominantním výkonu podmanil Sébastien Šťastný z HKC Academy. Za jeho zády již ale probíhaly vyrovnanější souboje a jako druhý nakonec dorazil do cíle Šťastného týmový kolega Tomáš Slípka. V této bitvě celkem 23 závodníků se prosadil na stupně vítězů také třetí Lukáš Horčička.

V Mini 60 triumfoval Sébastien Šťastný. Foto: Josef Kališ

Na závodní dráze se v rámci podniku proháněly rovněž stroje kategorií Junior ROK, Senior ROK a KZ2. Dělo se tak ale nesoutěžně.

Text: Dušan Bouzek – www.ceskeokruhy.cz – titulní fotografie: Josef Kališ


Tréninkové dny 2022

16. 06. - Vysoké Mýto

14. 07. - Písek

15. 07. - Písek

08. 08. - Vysoké Mýto

> INFO <HONDA 390 klub v AČR
Straky 29
417 71 Zabrušany

KONTAKT